DARUS

gyermekekért

A képhez tartozó alt jellemző üres; csipegeto-1.png a fájlnév

Kedves leendő elsős Gyerekek és Szülők!

A tanító nénik játékos feladatokkal várják a gyerekeket a FEAL épületünk udvarán, amíg szüleik tájékozódhatnak a beiskolázással kapcsolatos kérdésekről.

A jelenlét előzetes regisztrációhoz kötött:

Helyszín: 1181 Budapest, Margó Tivadar u. 77.

Időpont: 2022. április 12. 17:00

Tisztelt Szülők!

A 2022-es évben a beiratkozás napja előtt a szülőknek lehetőségük van arra, hogy előzetesen elektronikusan beküldjék gyermekük adatait a beiratkozással érintett általános iskolába, amelynek következményeként a beiratkozás napján, a személyes megjelenéskor az intézménynek csupán ellenőriznie kell a hivatalos dokumentumok alapján a megadott adatokat.
Ehhez az előzetes elektronikus jelentkezéshez az alábbiakban találják a segédletet.
Üdvözlettel:   Iskolavezetés

Felhívás a tankötelessé váló gyermekek beíratására

Kedves Szülők!

Ebben a menüpontban minden héten egy foglalkoztató feladatot találnak. Ezeket mindig a következő tanév hat tanító nénijének egyike – Edina néni, Ica néni, Anikó néni, Erzsike néni, Kármen néni, Judit néni – állítja össze kimondottan az Önök gyermekeinek.

Ha van lehetőségük a megoldott feladatokat a megadott e-mail-címre ( darus.beiratkozas@gmail.com ) küldjék vissza, vagy iskolánk Darus utcai épületének portáján adják le.

6. Az utolsó feladatokat Judit néni állította össze:

Kedves Gyerekek!

Ismerkedjetek meg Jana-val és Dino-val!
Jana egy kislány, akinek a szobájában egyszer csak kikel egy kis dínó egy nagy tojásból. (A Hueber Kiadó honlapján meg is tudjátok nézni erről a képeket:)

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

A normál óraszámban tanuló német csoportban velük kezdjük a német nyelvvel való ismerkedést.

Megtudjuk, hogy került Jana-hoz a kis dínó, és milyen kalandokat élnek át együtt. A dínó is most ismerkedik a német nyelvvel Jana segítségével. Megtanulunk németül köszönni, a színekkel, számokkal ismerkedünk, megtudjuk, milyen ételeket szeret Dino, kik a családtagjai, milyen állatokkal találkozik az állatkertben és még nagyon sok mindent.

Hogy egy kicsit közelebbről is megismerkedhessetek vele, szüleitek segítségével nézzétek meg a következő videót:

Többször is nézzétek meg a videót, és próbáljátok megismételni, amit mondanak!

Rajzoljátok le egy A/4-es lapra, hogy ti mivel és kivel szerettek a legjobban játszani a játszótéren!
Küldjétek el a rajzaitokról készült fényképet a következő e-mail-címre:

darus.beiratkozas@gmail.com

Ha van kedvetek, rajzoljátok le Dino-t is, és küldjétek el a rajzotokról készült fényképet!
Vagy, ha szeretnétek, megoldhatjátok az összekötős feladatlapot is, és azt is elküldhetitek a megadott e-mail-címre.

Jana, Dino és én is nagyon várjuk már, hogy az iskolában is találkozzunk veletek!

Addig is viszontlátásra! Auf Wiedersehen!

Szeretettel:

Judit néni

5. Kármen nénivel színeket tanulhattok meg angolul:

Kedves Gyerekek!

Ezen a héten angolul fogunk tanulni. Nézzétek meg ezt a két videót a színekről!

Oldjátok meg a videók alatti rajzos feladatot!

Kíváncsian várom rajzaitokat a darus.beiratkozás@gmail.com e-mail címre vagy a Darus iskola portájára! Kármen néni

A hangszóróra kattintva meghallgathatók a színek kiejtései.

4. Anikó néni feladatai a tavaszt hozzák el:

A tavaszköszöntő mese itt is megnézhető:

3. Erzsike nénivel németül tanulhattok ezen a héten:

(A színező a …-re kattintva tölthető le.)

2. Ica néni feladatát küldjük szeretettel ezen a héten:

1. Fogadják szeretettel elsőként Edina néni feladatait:

Játékosan gyakorolják a testrészek téma kifejezéseit az elsősök.
Környezetismeret – órán németül tanulnak a tavaszról a másodikosok.
A negyedik osztályban az étkezés témáját párbeszédekkel és kreatív nyelvi feladatokkal dolgozzák fel.
Történelemórán németül tanulnak az ókori Athénról és Spártáról az ötödikesek.
Mesefigurákat, szuperhősöket mutat be németül a negyedikes csoport.

A legnagyobbak a nyelvi laborban digitális módszerek alkalmazásával kommunikálnak.
Német nyelvű biológiaórán a hetedikesek a mérsékelt éghajlati övről tanultakat összegzik.

A következő prezentációban megismerkedhetnek iskolánk nevelő-oktató munkájával:

Az alábbi prezentáció a két tannyelvű oktatásba nyújt betekintést:

A német két tannyelvű osztály tanítói is szeretettel várják a leendő első osztályosokat! :)

Az általános iskolai beiratkozáshoz szükséges dokumentumok

• a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
  • a gyermek és szülő személyi igazolványa,
  • a gyermek és szülő lakcímkártyája,
  • a gyermek TAJ-kártyája,
  • szakvélemény (Pedagógiai Szakszolgálattól), ha van,
  • NEK adatlap (Nemzeti Egységes Kártyarendszer Adatlap) fénymásolata a diákigazolvány igényléséhez

Az általános iskolai beiratkozáskor kitöltendő nyomtatványok, nyilatkozatok

A diákigazolvány igénylésének menete